Masť z Tepezcohuite- masť na suchú pokožku

Kód: 97
Tip
17 hodnotení
Značka: Camaldoli
16,90 €
Skladom

Liečivá masť na suchú pokožku s tendenciou svrbieť alebo sa olupovať. Na pokožku postihnutú psoriázou, mykózou a tvorbou vredov.

Detailné informácie

Podrobný popis

UGUENTO AL TEPEZCOUHUITE  -  LIEČIVÁ MASŤ S TEPEZCOUHUITE  NA SUCHÚ POKOŽKU

  • Váha zásielky: 120g
  • Obsah produktu:  50ml
  • Obsah: Petrolatum, Mimosa Tenuiflora, Cera alba, Paraffin, Propylene glycol, Ethoxydiglycol, Sorbitan stearate, Myrtus communis, Lavandula hybrida.
  • Aktívne zložky: Mimosa tenuiflora - citlivka hanblivá, panenský vosk, myrta obyčajná, levanduľa
  • Odporúčaný pre: suchá, popraskaná a olupujúca sa pokožka; psoriása, mykóza a popáleniny
  • Návod na použitie: masť sa odporúča nanášať niekoľkokrát za deň (podľa potreby) na postihnuté miesta až do úplneho zahojenia pokožky. Pred použitím doporučujeme mať premiešať.
  • Kontraindikácie: neboli zistené

 

Mimosa tenuiflora je strom, ktorý rastie v strednej Amerike a je známy aj ako Tepezcohuite. Už v starovekej kultúre Mayov bol známy pre svoje liečivé účinky s mimoriadne blahodarným vplyvom na pokožku pri popáleninách, vredoch či nehojacich sa rezných ranách.

Moderné výskumy potvrdili prítomnosť aktívnych princípov, ako napríklad flavonoidov (látky výlučne biologického pôvodu s výrazne antioxidačnými účinkami), tanínov (triesloviny s protizápalovými účinkami) a mnohých stopových prvkov.

Tepezcohuite, t.j. mimosa tenuiflora, má ukľudňujúci, osviežujúci, hojaci a regeneračný účinok. Vďaka výrazným antibakteriálnym vlastnostiam zabraňuje množenie baktérii, húb a tým sa jeho pozitívny vplyv prejavuje zvlášť pri otvorených ranách, popáleninách alebo vredoch. 

Liečivá masť s Tepezcohuite na suchú pokožku od kamaldulských mníchov je ideálnym produktom pre suchú, drsnú a popraskanú pokožku s tendenciou k olupovaniu sa a svrbeniu. Má nesporne blahodarný vplyv na pokožku postihnutú psoriázou, mykózou a  tvorbou vredov.

Táto masť nie je synteticky parfumovaná a je ideálna pre suchú a citlivú pokožku, predovšetkým pre pokožky intolerantné a alergické na parfumované kozmetické prípravky. Nie je testovaná na zvieratách a na jej  výrobu nie sú používané suroviny živočíšneho pôvodu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: